Studentky druhých ročníků školily první pomoc v rámci akce EVA

Úvod - Detail článku

V rámci každoroční akce EVA, která se konala na Obchodní akademii Šumperk, se studentky druhých ročníků zapojily do praktického školení první pomoci pro své vrstevníky.

Během programu si žáci vyzkoušeli základy obvazové techniky, správný postup při poskytování první pomoci člověku v bezvědomí i nácvik kardiopulmonální resuscitace. Součástí školení bylo také seznámení s použitím automatického externího defibrilátoru (AED), který může v krizových situacích výrazně zvýšit šanci na záchranu lidského života.

Celá akce probíhala v přátelské atmosféře a účastníci ocenili možnost osvojit si praktické dovednosti, které mohou v budoucnu sehrát důležitou roli při záchraně zdraví nebo života. Pro studentky druhých ročníků byla tato zkušenost zároveň příležitostí vyzkoušet si práci s kolektivem, předávání informací i praktickou výuku.

Věříme, že akce EVA byla přínosná pro všechny zúčastněné, a že získané znalosti a zkušenosti budou studenti umět využít i v běžném životě.

Mgr. Veronika Gettin

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Šumperk, příspěvková organizace

Důležité odkazy

Pro rodiče

Pro uchazeče

Dokumenty

GDPR

Copyright © 2024 – SZŠ Šumperk, Kladská – Vytvořil Webstav.com